Brand Manager - FMCG

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea produselor existente in protofoliul companiei
Realizarea campaniilor de rebranding pentru o parte dintre produsele companiei
Pastrarea legaturii cu toti colaboratorii
Conceperea de campanii de promovare prin intermediul tuturor canalelor specifice pietei in care activeaza compania
Supervizarea implementarii campaniilor
Relatia cu echipa de vanzari
Raportare catre Marketing Manager

CERINTE

Studii superioare - de preferinta studii de specialitate
Experienta - 1-3 ani ca Brand Manager
Experienta in FMCG, de preferinta in segmentul bauturilor alcoolice sau racoritoare
Experienta in gestionarea completa a unor branduri
Deschidere spre nou, spre asimilarea de noi informatii si experiente

BENEFICII OFERITE

Companie cu o puternica pozitie in piata bauturilor
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Mediu dinamic de lucru

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala