Brand Manager/Buftea

Studiourile Media PRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza activitatile promotionale ale produselor companiei, in regie proprie sau in colaborare cu agentiile de publicitate specializate, verificand modul de derulare a acestora
- reprezinta legatura directa dintre clienti si companie, avand relatia directa cu acestia
- elaboreaza si redacteaza in colaborare cu departamentul de vanzari, prezentarile catre client
- identifica oportunitatile de creare a noilor produse si propune spre analiza directorului de marketing
- propune directii si mijloace de promovare pentru marcile pe care le are in administrare
- coordoneaza si urmareste difuzarea promo-urilor pentru departamentul de productie film strain
- intocmeste bugetul anual de marketing pentru productiile straine si il supune spre aprobare directorului de productie film strain si directorului de marketing
- administreaza bugetul de marketing aferent productiilor straine

CERINTE

- cunostinte solide in domeniul marketing
- studii superioare de specialitate
- cunostinte de bugetare
- experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani
- cunostinte temeinice operare PC
- aptitudini de comunicare scrisa si orala
- spirit de analiza si spirit de echipa
- cunostinte temeinice de lb engleza si lb franceza

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

productie de film si emisiuni TV