BRAND MANAGER BRANDURI PROPRII

SC SENSIBLU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza brandul alocat;
- Creaza strategia de marketing, planul de marketing si bugetul de marketing;
- Pune in aplicare planul de marketing: lansari de produse noi, promotii, renovari cu urmarirea bugetului
- Elaboreaza previziunile de vanzare;
- Respunde de merchandising si vizibilitatea brandului in punctul de vanzare;
- Organizeaza evenimente;
- Coordoneaza echipa de cosmeticieni (training, actiuni in punctul de vanzare).

CERINTE

- Studii economice (marketing, relatii internationale);
- Limba engleza perfect (franceza - plus);
- Experienta in brand management cosmetice (skin care preferabil) min 2 ani;
- Cunoasterea pietei de produse cosmetice, cunostiinte medii de media (ATL si BTL);
- Creativitate, spontaneitate, atitudine pro-activa, capacitate de decizie, atentie la detalii, capacitate analitica, orientare spre solutii si rezultate

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.

Compania Sensiblu lider de piata, este singurul lant farmaceutic cu acoperire nationala. Face parte din grupul de firme A&D Pharma (unul dintre cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania).