BRAND MANAGER

Heidi Chocolats Suisse SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea unor analize periodice de piata si de produse interne, interpretarea acestor rapoarte;
- elaborarea planurilor de marketing pentru brand, politica de pret, politica de piata;
- identificarea oportunitatilor de dezvoltare si a tendintelor pietei
- dezvoltarea pe plan mediu a produselor din portofoliu
- realizarea planificarii anuale a promotiilor si actiunilor pe produse si canale de distributie
- realizare de briefing pentru agentia de publicitate pentru planuri de comunicare si diverse materiale
- realizare de briefing pentru cercetare de piata, interpretarea acestuia si elaborarea unui plan de masuri
- colaborare strinsa cu departamentele interne si colaboratorii
- responsabilitate pentru volum, valoare, market share, rentabilitate pe produs, bugete
- dezvoltarea si implementarea mixului de marketing al brandului

CERINTE

Calitati personale: dinamic, bun organizator, spirit de echipa, loial, comunicativ; capacitate de analiza si sinteza
Experienta: experienta in managementul proiectelor, minim 2 ani pe un post similar intr-o companie multinationala (FMCG), experienta de lucru cu agentie de publicitate; cunostinte Corel, Photoshop, Ilustrator, Power Point.
Studii: Studii superioare
Limbi staine: Engleza-fluent, Germana-avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant;
Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei importante companii

Ciocolata HEIDI isi are inceputurile in inaltimile Alpilor Elvetiei la fabrica de praline Confiseur Laderach AG. In acest loc, timp de doua generatii, se produc praline de cea mai buna calitate, cunoscute in toata lumea.
Heidi Chocolats Suisse S.A. a luat fiinta in Romania in 1994, ca prima companie straina care producea ciocolata, reprezentand una dintre cele mai importante investitii straine pe piata romaneasca
Din 1994 compania si-a dezvoltat in mod constant gama de produse care include praline si produse de sezon mentinand standardele calitatii elvetiene
Heidi promoveaza sustinut ideea de calitate premium, facand tot ce este posibil pentru a innoi mereu increderea iubitorilor de ciocolata loiali. Marca Heidi este garantia ciocolatei produse cu cea mai atenta preocupare pentru calitate, realizata din cele mai bune ingrediente si renumita pentru finetea ei distincta, gustul unic si simtul inovator.