Brand Manager

SC ALKA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta planul de marketing pentru brand-ul alocat
- Planifica, pregateste si coordoneaza derularea campaniilor de promovare si evenimentele conexe pentru brand-ul alocat, pe baza planului de marketing aprobat si a bugetului aferent
- Elaboreaza brief-uri de creatie si de media, supervizeaza activitatea agentiei de publicitate care lucreaza pe brand-ul alocat, respectiv: creatie, productie, planuri de media
- Analizeaza/ evalueaza rezultatele activitatilor de promovare a brand-ului, prin comparatie cu obiectivele propuse in planul de marketing.

CERINTE

- Studii superioare
- Minimum 3 ani experienta intr-o pozitie similara, preferabil in industria de bunuri de larg consum
- Abilitati analitice dezvoltate
- Abilitati de organizare a activitatii-inclusiv derularea mai multor sarcini in paralel-, abilitati de managementul proiectelor
- Respecta termenele-limita, stabileste bine prioritatile
- Orientare catre client, intelegere a pietei si a nevoilor consumatorilor si clientilor
- Limba engleza-scris, citit si vorbit-nivel peste mediu

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv, bonus de performanta, pachet de beneficii tipice postului. Oportunitatea de a contribui la succesul unui brand cu reputatie, intr-o firma cu un portofoliu de brand-uri puternice.

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.
www.alka.ro