Brand Manager

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta strategia de bussines la nivel national a unor branduri internationale din domeniul fashion
- asigura colaborarea permananta cu furnizoriul principal de franciza
- realizeaza permanent analiza pietei si a concurentei
- analizeaza oportunitatile de dezvoltare a brandului si dezvolta strategia de marketing
- coordoneaza echipa de vanzari
- asigura managementul personalului din subordine: recrutare, instruire, promovare, compensatii si beneficii

CERINTE

- studii superioare finalizate (economice, tehnice)
- experienta pe un post de bussines developer constituie avantaj
- limba engleza nivel avansat
- abilitati de operare PC (Microsoft Office, Outlook)
- gandire strategica

In 2007, Rafar, divizia fashion a Grupului RTC, a lansat pe piata din Romania brandul britanic Debenhams, oferind romanilor, in aprilie 2007, cel mai mare magazin fashion din tara.
In 2008, Rafar si-a completat portofoliul de branduri fashion prin Olsen (martie), Mandarina Duck (aprilie) si Sacoor Brothers (iunie).