BRAND MANAGER

A&B FASHION DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza oportunitatile din piata si identifica proiectele de succes pentru brand;

Elaboreaza si implementeaza strategia de marketing;

Coordoneaza activitatea departamentului de Marketing&Vanzari;

Urmareste si deruleaza in bune conditii planul de vanzari lunar;

Este responsabil de atingerea indicatorilor de performanta stabiliti prin bugetul de venituri-cheltuieli;

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Minim 5 ani experienta manageriala in marketing-vanzari (experienta sustinuta de training de specialitate - avantaj major);
Avantaj experienta in relatiile comerciale (business to business) cu marile retele de magazine - Metro, Cora etc.;
Foarte bune abilitati de negociere, organizare, comunicare, atitudine de customer service corespunzatoare, bune cunostinte de marketing;
Limba engleza - nivel avansat (limba italiana- avantaj);
Carnet de conducere - categ. B- obligatoriu;
Disponibilitate deplasari.

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii motivant.
Bonusuri in functie de performanta
Conditii de lucru moderne
Masina de serviciu, telefon mobil.

A&B FASHION DESIGN s-a specializat in decursul ultimilor cinci ani in designul de produse de imbracaminte jeans& sportswear. In toamna anului 2006 s-a lansat colectia de Toamna-Iarna 2006-2007 purtand eticheta PIPPER.

Brand-ul PIPPER se adreseaza consumatorului de masa care frecventeaza magazinele de tipul hipermarket sau cash&carry de pe intreg teritoriul Romaniei.

A&B FASHION DESIGN continua sa isi dezvolte si sa isi diversifice in fiecare an colectia pe gamele de produse pentru barbati, femei si copii.

Sediul firmei se afla la capatul cartierului Bucurestii Noi / Sectorul 1.