Brand Manager

SC ALKA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvolta si executa planuri de marketing pentru fiecare produs din portofoliu pe termen mediu si lung , in functie de bugete
• Promoveaza imaginea companiei
• Planifica si controleaza implementarea bugetelor de marketing
• Coordoneaza activitatea departamentului
• Planifica, pregateste si deruleaza campaniile de promovare si evenimentele conexe
• Indeplineste obiectivele de promovare (lunare si anuale) stabilite pentru fiecare produs din portofoliu
• Analizeaza/ evalueaza rezultatele fiecarui produs, raportat la obiectivele propuse
• Analizeaza si urmareste industria si competitia directa
• Asigura actualizeaza si perfectionarea bazelor de date referitoare la clienti si parteneri

CERINTE

• studii superioare
• minimum 3 ani de experienta intr-o pozitie similara
• carnet de conducere auto categoria B
• buna cunoastere a limbii engleze
• bune cunostinte de operare a computerului (pachet office – in special excel si ppt)
• profunda cunoastere a industriei media inclusiv advertising, in special presa; marketing, analiza de piata, cercetare, promovare, comunicare, bugetare, vanzari si negociere, management de proiect
• capacitate de a coordona diferite activitati
• abilitati de prezentare, bun negociator
• orientare catre client, intelegere a pietei si a nevoilor consumatorilor si clientilor
• spirit de analiza si sinteza, organizare, initiativa
• dinamism, energie
• abilitati de comunicare, creativitate, pozitivism
• orientare spre obtinerea de rezultate si eficienta
• respect pentru termene limita, capacitatea de a lucra sub presiunea timpului

BENEFICII OFERITE

Ocazia de a promova intr-un mediu tanar, intr-o companie in dezvoltare

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.