Brand Manager

S.C. ALKA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta si executa planuri de marketing pentru fiecare produs din portofoliu pe termen mediu si lung , in functie de bugete
- Promoveaza imaginea companiei
- Planifica si controleaza implementarea bugetelor de marketing
- Coordoneaza activitatea departamentului
- Planifica, pregateste si deruleaza campaniile de promovare si evenimentele conexe
- Indeplineste obiectivele de promovare (lunare si anuale) stabilite pentru fiecare produs din portofoliu
- Analizeaza/ evalueaza rezultatele fiecarui produs, raportat la obiectivele propuse
- Analizeaza si urmareste industria si competitia directa
- Asigura actualizeaza si perfectionarea bazelor de date referitoare la clienti si parteneri

CERINTE

- studii superioare
- minimum 3 ani de experienta intr-o pozitie similara
- carnet de conducere auto categoria B
- buna cunoastere a limbii engleze
- bune cunostinte de operare a computerului (pachet office – in special excel si ppt)
- profunda cunoastere a industriei media inclusiv advertising, in special presa; marketing, analiza de piata, cercetare, promovare, comunicare, bugetare, vanzari si negociere, management de proiect
- capacitate de a coordona diferite activitati
- abilitati de prezentare, bun negociator
- orientare catre client, intelegere a pietei si a nevoilor consumatorilor si clientilor
- spirit de analiza si sinteza, organizare, initiativa
- dinamism, energie
- abilitati de comunicare, creativitate, pozitivism
- orientare spre obtinerea de rezultate si eficienta
- respect pentru termene limita, capacitatea de a lucra sub presiunea timpului

BENEFICII OFERITE

Ocazia de a promova intr-un mediu tanar, intr-o companie in dezvoltare

DESCRIEREA FIRMEI

www.alka.ro