Brand Manager

S.C. RIO BUCOVINA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si transpunerea in practica a activitatilor de lansare/relansare pe piata a marcilor/grupelor de produse aflate in repsonsabilitate, precum si optimizarea portofoliului existent de care e responsabil;
- Asigurarea managementului de produs pe ciclu de viata, inclusiv colaborarea cu departamentele de Productie/Calitate/Aprovizionare/Comercial, pentru extensiile de gama si dezvoltarea de produse noi;
- Cunoasterea si intelegerea in profunzime a pietei bauturilor racoritoare si a apelor minerale;
- Analizarea periodica a comportamentului consumatorului;
- Monitorizarea performantei brand-urilor proprii si ale concurentei;
- Dezvoltarea strategiei de comunicare pentru marcile aflate in protofoliu;
- Dezvoltarea, implementarea si evaluarea actiunilor de promovare pe brandurile conduse;
- Organizarea si derularea activitatilor de marketing cu agentii de publicitate, PR si productie;
- Efectuarea testarilor de produs, concepte de marketing, design, publicitate;
- Stabilirea, in colaborare cu Departamentul Comercial, a strategiei si obiectivelor de distributie pentru marcile aflate in responsabilitate;
- Supravegherea strategiei de pret si produs, tinand cont de cerintele si conditiile pietei;
- Intocmirea, urmarirea si controlul bugetului pentru marcile aflate in responsabilitate.

CERINTE

- Absolvent studii superioare, de preferinta economice;
- Experienta de marketing, experienta in brand management minim 1 an de zile (pozitionare, dezvoltare de produse, pricing, strategie de distributie, promovare);
- Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
- Cunostinte de baza de market research si trade marketing;
- Gandire strategica la nivel de afacere, orientare spre obiective;
- Persoana dinamica, cu foarte bune abilitati de comunicare, proactiva;
- Experienta in management de proiect constituie un avantaj;
- Abilitati de operare PC (Microsoft Office, Outlook);
- Experienta de lucru in programele Corel Draw si Adobe Photoshop constituie un avantaj;
- Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Companie aflata in topul producatorilor de ape minerela si bauturi racoritoare.
- Pachet salarial motivant.

RIO BUCOVINA este in top 5 al celor mai mari producatori de ape minerale din Romania, avand in portofoliu branduri precum \"BUCOVINA\" - apa minerala naturala, \"La Vitta”, bauturile racoritoare \"RIO”, \"La Vitta” si \"Bon Ton”.