BRANCH MANAGER

Autoklass Center (Dealer Mercedes-Benz)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura functionarea administrativa a sucursalei urmarind atingerea obiectivelor si dezvoltarea proceselor
Dezvolta cifra de afaceri urmarind profitabilitatea pe termen lung, in concordanta cu strategia comerciala a companiei
Transpune strategia de dezvoltare in planuri de afaceri
Analizeaza potentialul pietei, urmarind atingerea obiectivelor strategice ale companiei
Gestioneaza bugetul de functionare
Participa la recrutarea, instruirea, dezvoltarea si motivarea echipei din subordine
Creeaza si gestioneaza procesele si procedurile interne

CERINTE

Studii universitare/postuniversitare in managementul afacerilor sau domeniul tehnic
5-10 ani experienta operationala/de management in gestionarea afacerilor
Cunoasterea pietei auto reprezinta un avantaj important
Abilitati de coordonare si motivare a echipei
Gandire strategica, capacitate decizionala
Orientare catre client
Abilitati de comunicare si negociere
Cunostinte foarte bune de limba engleza, limba germana constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Sistem motivant de salarizare si de beneficii
Participarea la programe de pregatire si dezvoltare profesionala
Expunerea la un mediu de lucru profesional si la inalte standarde de lucru

Autoklass Center s-a nascut din dorinta de a oferi mai mult decat o masina: o solutie personalizata. Pentru asta se bazeaza pe intelegerea profunda atat a masinilor comercializate, cat si a oamenilor. Pentru fiecare exista masina potrivita iar Autoklass Center este gata sa va ajute sa o gasiti pe a dumneavoastra, in functie de personalitatea si stilul dumneavoastra de viata.

Pentru ca Autoklass Center este mai mult decat un dealer auto, este un bun partener de drum.
Autoklass Center, primul centru autorizat Mercedes-Benz la standarde de marca din Romania cu patru locatii nationale, apartine Romstal Group. Autoklass Center Bucuresti a fost infiintata in 2003, iar in anul 2007 devine grup ca urmare a fuziunii prin absorbtie a Autoklass SA Sibiu (2001) si Autoklass SRL Constanta (2000), compania are in prezent sucursale in Bucuresti (Autoklass Bucuresti Sud si Autoklass Bucuresti Nord), Sibiu si Constanta.