BONA

Human Resources Reengineering

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Acordarea ingrijirilor igienice zilnice: toaleta copilului (dimineata, dupa fiecare masa, dupa programul de joaca si ori de cate ori era nevoie), igienizarea camerei copilului (curatenie, aranjarea lucrurilor din camere), a obiectelor si veselei acestuia.
 Administrarea alimentelor: pregatirea hranei, hranirea, dezvoltarea deprinderilor de administrare a alimentelor in functie de varsta copilului
 Planificarea activitatilor zilnice in functie de varsta si preocuparile copilului
 Aplicarea prescriptiilor medicale atunci cand este cazul
 Formarea / dezvoltarea deprinderilor in functie de varsta copilului:
- activitati de ingrijire (spalare partiala, spalarea dintilor, ingrijirea parului, folosirea tacamurilor in alimentatie, folosirea olitei, a toaletei).
- antrenarea copilului in diferite activitati creative folosind jucariile si jocurile
- aplicarea de reguli si sarcini in functie de nivelul de dezvoltarea al copilului (strangerea jucariilor, antrenarea in diverse activitati casnice)

CERINTE

Persoana care solicita ocuparea postului de BONA trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- minim scoala profesionala
- experienta in lucrul cu copii (intre 0-6 ani) de minim 3 ani
- calma, rabdatoare, organizata, ordonata, flexibila, sa se adapteze usor solicitarilor parintilor
- sa manifeste inventivitate in jocurile cu copilul
- sa prezinte referinte de la fostele familii angajatoare
- stare de sanatate buna, analize recente
- nefumatoare

BENEFICII OFERITE

- conditii bune de lucru
- salariu motivant
- masa de pranz oferita de familia angajatoare

HR Reengineering este o companie de consultanta domeniul resurselor umane care ofera clientilor sai urmatoarele servicii:

- Evaluare si dezvoltare: Centre de evaluare si dezvoltare, Training, Evaluarea performantelor angajatilor, Studii privind satisfactia in munca a angajatilor, Consiliere in cariera
- Cursuri online
- Recrutare si selectie
- Administrare si salarizare