BIOLOG/BIOCHIMIST - RESPONSABIL MANAGEMENTUL CALITATII

Medical Group Romgermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la stabilirea si analizarea politicii si obiectivelor in domeniul calitatii;
- urmareste implementarea si mentinerea Sistemului Calitatii in cadrul laboratoarelor companiei ;
- se informeaza periodic asupra starii calitatii din cadrul laboratoarelor;
- supravegheaza intocmirea Manualului Calitatii, Procedurilor de examinare si celelalte documente ale Sistemului Calitatii din laboratoare;
- supravegheaza intocmirea planului de audit intern si participa la acestea ;
- coordoneaza activitatea de control intern si extern;
- coordoneaza activitatea de verificari si etalonari metrologice.

CERINTE

- absolvent al facultatii de biologie, biochimie, chimie
- absolvent al cursului: “ Cerinte de calitate, competenta si securitate in laboratoarele medicale. SR EN ISO 15189:2007 si 15190:2005”;
- absolvent al cursului: “ Ghid pentru auditarea sistemelor de management al calitatii si/sau de mediu. SR EN ISO 19011/2003”
- experienta in cadrul unui laborator de analize medicale minim 3 ani;
- persoana bine organizata;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- disponibilitate de deplasare

BENEFICII OFERITE

Pachetul de beneficii se va negocia in functie de abilitatile si experienta profesionala a candidatilor

Medical Group RomGerMed este este una dintre cele mai mari Companii de Servicii Medicale din Romania, fiind singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Aflata intr-o puternica expansiune, Compania RomGerMed ofera servicii medicale clinice, de laborator, Medicina de Urgenta si Medicina Muncii la nivel national.