Biolog/Biochimist

AIS CLINICS&HOSPITAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza analize medicale pe analizoare automate (hematologie, biochimie, imunologie, coagulare, biochimia urinei);
- Efectueaza calibrarea aparatelor si control intern si extern de calitate;
- Ajuta la inlocuirea documentatiei RENAR necesara, alaturi de seful de laborator;
- Intocmeste impreuna cu seful de laborator, referatul lunar de necesitate;
- Se ingrijeste de efectuarea mentenantei corespunzatoare fiecarui echipament aflat in lucru.

CERINTE

- Licentiat in biologie/biochimie;
- ALP/ Certificat de membru valabil si vizat la OBBCSSR;
- Asigurarea malpraxis valabila;
- Experienta pe un post similar de minim 1 an in cadrul unui laborator de analize medicale;
- Simt ridicat de responsabilitate;
- Bune cunostinte profesionale (corelatie intre diversele analize medicale);
- Cunostinte utilizare PC;
- Bun organizator si eficient pe postul sau.

BENEFICII OFERITE

Oferta, bonusurile si celelalte beneficii se vor discuta si stabili in cadrul interviului pe care candidatul il va sustine dupa ce va fi selectionat.

AIS CLINICS & HOSPITAL este o clinica medicala dotata cu aparatura si echipamente medicale performante deservind mai mult de 20 de specialitati. Clinica AIS ofera un serviciu medical integrat, constand in: medicina de familie, specialitati medicale,baza de recuperare medicala in cadrul careia se efectueaza proceduri specifice de fizioterapie,gimnastica medicala sub indrumarea specialistilor in kinetoterapie, estetica medicala, laborator propriu in care se efectueaza analize medicale si farmacie, toate in aceeasi locatie.