Beauty Editor Marie Claire

SANOMA HEARST ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la intalnirea de sumar
- pastreaza un contact foarte strans cu clientii revistei
- reprezinta compania la evenimentele de profil
- se documenteaza temeinic pentru a fi mereu la curent cu toate noutatile din domeniul beauty si scrie pe baza acestor informatii
- realizeaza materialele editoriale pentru sectiunea de beauty a revistei
- verifica intrarea materialelor editoriale la corector

CERINTE

- experienta solida pe o pozitie similara, beauty/health
- o buna cunoastre a brandurilor de beauty de pe piata romaneasca si la nivel international
- obligatoriu cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj
- abilitati foarte bune de organizare, planificare si lucru in echipa
- cunostinte Word, Excel, Power Point
- atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru competitiv
- salariu motivant
- oportunitati de afirmare profesionala rapida

Grup editorial, detinator al titlurilor internationale si nationale - Cosmopolitan, Beau Monde, Harper\'s Bazaar, Esquire, FHM, National Geographic, Casa si Gradina, Mami, Story, Femeia de azi, Femeia., Marie Claire