Beauty Consultant PROCTER & GAMBLE

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Infiintata in anul 2002 Agentia Clock Advertising activeaza in piata de BTL, oferind servicii de marketing direct, interactivitati in-store, campanii si evenimente road-show, sampling, consultanta, mentenanta in-store si out-store. Clientii agentiei sunt Procter&Gamble Romania, Pepsi Romania, Nestle Romania, Caroli Foods, Star Foods, Raiffeisen Bank, Velpitar Grup.
Agentia Clock Advertising angajeaza Beauty Consultant Bucuresti, pentru programul de Consultanta P&G. Pozitia de Beauty Consultant P&G reprezinta o oportunitate reala de incepere si/sau dezvoltare a carierei profesionale intr-o echipa tanara, intr-un mediu de lucru profesionist.

Infiintata in anul 1837, Compania Procter&Gamble a inceput ca o mica afacere de familie in Cincinnati, statul Ohio, SUA. Astazi produsele P&G ajung la peste 5 miliarde de consumatori in 140 de tari. Obiectivul companiei este acela de a furniza produse si servicii de calitate si valoare superioare destinate imbunatatirii vietii consumatorilor pe plan mondial.

Consultantul Beauty P&G are urmatoarele atributii si responsabilitati:
o ofera clientilor - la raftul cu produse beauty din incinta locatiei in care va lucra - informatii de specialitate, recomandari privind produsele din gama beauty P&G, informatii si recomandari privind ingrijirea si colorarea parului (utilizand in acest scop cunostintele si abilitatile dobandite in cadrul trainingurilor, softurile specializate puse la dispozitie de catre Procter&Gamble Romania);
o transmite agentiei si trainer-ului de zona (managerul direct) rapoarte si informatii despre vanzari, actiuni ale competitiei, cercetari de piata, recomandari, etc.

CERINTE

Candidatul ideal este :
• O persoana entuziasta si responsabila, pasionata de ceea ce face, motivata
sa-si construiasca cariera profesionala in domenii precum: comert, vanzari, marketing, cosmetica, wellness.
• O persoana care doreste sa invete, sa se instruiasca, sa faca parte dintr-o echipa dedicata, si sa inteleaga nevoia de frumusete a consumatoarelor din Romania.

Cerinte:
Studii liceale, superioare (de preferat studente, masterante);
Experienta profesionala nu este necesara;
Prezenta agreabila;
Abilitati excelente de autoprezentare si interrelationare sociala, comunicare si negociere;
Abilitati organizatorice si spirit de observatie;
Domenii de interes: ingrijire personala, frumusete, fashion, imagine.
Cunostinte operare PC – nivel incepator / mediu;
Limba engleza – nivel incepator / mediu

BENEFICII OFERITE

Se ofera traininguri de specialitate si pachet motivational atractiv :
- contract de munca pe perioada nedeterminata;
- salariu fix initial 800 RON;
- bonusuri in functie de realizari;
- bonuri de masa;
- decontare abonamente transport in comun;
- program de lucru : 6,5 ore / zi.
- alte beneficii.

servicii de consultanta in domeniul resurselor umane, protectiei muncii si juridic