Beauty Advisor - promovarea si vanzarea de produse cosmetice SKIN79

SKIN79 (Stone Design)

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI Beauty Advisor:

- prezentarea si vanzarea de produse cosmetice in incinta moderna a unui complex
 comercial din Bucuresti;
- disponibilitate pentru actiuni de sampling/ comunicare/ evenimente;
- jobul consta in vanzarea si promovarea unei game de succes de produse cosmetice;
- cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare;
- consilierea clientului in alegerea produsului dorit - orientare catre clienti identificarea si intelegerea nevoilor acestora;
- mentinerea unei bune imagini de piata a companiei prin respectarea esteticii aspectului propriu si a magazinului;

- gestionarea stocului de marfa existent si a comenzilor;

- poate aborda potentialii clienti, aducandu-i la standul firmei pentru a le face o demonstratie privind eficacitatea produselor, pentru a-i convinge sa cumpere.

CERINTE

Vizam doar persoane dinamice si proactive:
- minim 21 ani
- minim studii medii (diploma de bacalaureat) ;
- persoana dezinvolta, motivata, amabila si responsabila, cu o capacitate foarte buna de a comunica eficient si cu excelente abilitati de convingere;
- aspect fizic placut, ten impecabil;
- experienta in domeniul vanzarilor sau determinare in acumularea cunostiintelor intr-un timp cat mai scurt si dorinta de a castiga cat mai mult.

IMPORTANT: Pentru ca aplicatia dvs. sa fie luata in considerare, va rugam a expedia C.V.-ul dvs. personal cu o poza clara atasata e-mailului andra.georgescu@glion.ch, in care mentionati pe scurt de ce ati fi dvs. cea mai potrivita pentru acest job.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- se asigura training de pregatire pe postul ocupat in raport cu specificul activitatii desfasurate;
- posibilitati de dezvoltare a unei cariere in domeniu si de promovare in functii superioare pentru cei care au demonstrat abilitati si motivatie deosebite;
- pachet salarial motivant compus din salariu fix si pachet de beneficii raportat la performanta;
- echipa tanara, mediu de lucru placut, feminin.