Avocat stagiar

SCPA PSBH Popescu & Asociatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

redactare notificari, convocari la conciliere, cereri de chemare in judecata, intampinari, cereri precizatoare, note scrise, note de probe, tranzactii, contestatii, etc;
- redactare si/sau revizuire contracte;
- intocmire dosare de infiintare societati comerciale si de mentiuni, depunerea si sustinerea lor la Registrul Comertului;
- asistenta si reprezentare in fata diferitelor autoritati si institutii;
- asistenta si reprezentare in instanta.

CERINTE

AVOCAT STAGIAR

- responsabil si dornic de formare si dezvoltare profesionala;
- apt pentru a lucra in conditii de stress;
- bune cunostinte de operare PC;
- bune abilitati de relationare sociala
- dinamic, cu initiativa si creativitate
- ambitios, cu interes pentru perfectionare
- cunoscator al limbii engleze (scris si vorbit) constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de formare si dezvoltare profesionala
- oportunitatea de a fi implicat direct in dosare complexe si de a acumula experienta alaturi de o echipa de avocati de exceptie

DESCRIEREA FIRMEI

Despre Noi
PSBH s-a infiintat in 2010 prin asocierea avocatilor Marian Popescu si Roxana Staniloaie.

Constituirea societatii este rezultatul firesc al unei colaborari anterioare intre asociatii acesteia, o imbinare a cunostintelor, a muncii de echipa, a experientei si a pasiunii pentru ceea ce facem.

Suntem o echipa tanara si dinamica, cu o viziune si o abordare practica asupra profesiei si relatiei cu clientul, care pune accent pe calitatea serviciilor juridice prestate si pe eficienta acestora.

Misiunea PSBH

Misiunea noastra este de a oferi si asigura clientilor asistenta juridica fundamentata pe strategii eficiente, loialitate si profesionalism, izvorate din cunoasterea in profunzime a problemelor incredintate si identificarea solutiilor personalizate ce vin in intampinarea celor mai diverse nevoi si corespund celor mai ridicate standarde.

De ce PSBH?

Fiecare dosar este o continua provocare pentru gasirea unor solutii creative, fiecare client se bucura de o atentie speciala orientata spre cunosterea, intelegerea si rezolvarea rapida si efectiva a cerintelor.

Anticipand faptul ca solutionarea celor mai multe cazuri presupune cunostinte interdisciplinare, PSBH ofera servicii integrate, dezvoltand parteneriate cu diversi consultanti in domeniul financiar-fiscal si de management al afacerilor, experti tehnici, interpreti si traducatori autorizati, notari publici si executori judecatoresti.

Pentru a urmari pana la capat interesul clientului si pentru a asigura o finalitate a tuturor demersurilor efectuate pe cale judiciara oferim de asemenea servicii de asistenta juridica in fata executorilor judecatoresti pentru executarea silita a titlurilor executorii, pentru toate domeniile de practica.