AVOCAT SPECIALIZAT IN DREPT PENAL– companie multinationala

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurare suport juridic pe probleme de drept penal, dreptul afacerilor; drept comercial
- Asigurarea colaborarii cu cabinetele specializate in drept penal si dreptul afacerilor;
- Monitorizarea si gestionarea dosarele penale, inclusiv asigurarea informarii permanente a managementului cu privire la evolutia dosarelor penale;
- reprezentarea si asistarea companiei si a societatilor din Grup (daca e cazul) in fata instantelor judecatoresti de toate gradele (in functie de vechimea necesara conform legii), institutiilor sau organelor administratiei de stat, precum si in fata oricarei persoane fizice sau juridice in baza si in limita mandatului incredintat pentru probleme comerciale, civile;
- raspunde de pastrarea secretului profesional cu privire la cazurile ce i-au fost incredintate, de pastrarea confidentialitatii datelor su informatiilor in posesia carora a intrat pe parcursul exercitarii profesiei, cu exceptia imprejurarilor expres prevazute de lege;
- raspunde de respectarea principiilor de etica existente la nivelul Companiei si la nivel de Grup.

CERINTE

Competente:
- orientarea spre client
- responsabilitate
- comunicare
- etica
- lucru in echipa
- capacitate de anliza si sinteza
- confidentialitate
- rezistenta la stres
- orientare spre rezultat

Educatie si calificari:
- studii superioare juridice
- permis auto categoria B
- cunostinte operare PC

Experienta profesionala:
- minin 3 ani experienta in problematica dreptului penal, dreptul afacerilor si drept comercial.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!