AVOCAT DEFINITIV

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- redactarea actiuni, intampinari, contestatii, plangeri.
- reprezentare in litigii comerciale: ordonante de plata, somatii de plata, actiuni in pretentii, reprezentarea atat a debitorilor cat si a creditorilor.
- reprezentare in procedura insolventei, redactare si sustinere cereri de deschidere a procedurii insolventei, cereri de admitere a creantelor, formularea si sustinerea contestatilor la tabele preliminare/definitive/cererea de deschidere a procedurii, participare activa la adunarile creditorilor, actiuni de atragere a raspunderii patrimoniale, etc.
- reprezentare in litigii civile: rezilieri contracte, pretentii civile, evacuari, rezolutiuni antecontracte, uzucapiuni, accesiuni, granituiri, revendicari.
- asistenta si reprezentare in procedura executarii silita: contestatii la executare la titlu/acte procedurale/nulitati, investiri cu formula executorie, suspendari provizorii, etc.
- revizuiri si completari contracte comerciale, cum ar fi: antrepriza, asociere in participatiune, vanzare - cumparare, contracte de credit, contracte de leasing, etc.
- activitati de "day by day consultancy" constand in consultanta juridica, emiterea de opinii juridice, redactari adrese, notificari, acorduri, protocoale, etc.
- activitati de studiu si monitorizare ale diverselor operatiuni si contracte in derulare prezente, trecute sau viitoare ale clientilor.
- asistenta si reprezentare in fata instantelor de judecata de toate gradele din Bucuresti, Ilfov, Giurgiu, etc.
- dupa caz, intocmirea de diverse dosare de infiintare societati comerciale sau mentiuni la ORC.
- asistenta clienti si reprezentare in fata diferitelor autoritati si institutii, notari publici, executori judecatoresti.

CERINTE

perseverent
- capabil sa identifice solutii adecvate cerintelor clientilor
- inovativ
- experienta minima (2 ani) constituie un avantaj
- bune abilitati de relationare sociala
- dinamic, cu initiativa si creativitate
- ambitios, cu interes pentru perfectionare
- loial, flexibil
- cunoscator al limbii engleze (scris si vorbit) constituie avantaj
- cunostinte de operare PC

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra intr-un colectiv ambitios, foarte bine pregatit cu o expertiza bogata in domeniul juridic.
- dezvoltare profesionala
- oportunitatea de a fi implicat direct in dosare si spete complexe.