Avocat Definitiv

Perspective Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, birou de avocatura care ofera un mediu de lucru competitiv si care se afla in continua dezvoltare, cautam o persoana pentru postul

AVOCAT DEFINITIV

- Asigurarea consultantei juridice pentru clienti;
- Reprezentare juridica in instante;
- Redactare si avizare acte cu caracter juridic;
- Alte activitati juridice specifice.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani de la data sustinerii examenului de definitivat;
- Expertiza si experienta relevanta de avocat de consultanta si avocat pledant in domeniul dreptului civil/comercial/administrativ/fiscal;
- Domenii specifice de expertiza: dreptul societatlor comerciale, drept comercial, achizitii publice, concesiuni, contracte administrative, parteneriat public-privat, finantari europene, contencios administrativ;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Capacitate sporita de analiza si sinteza;
- Abilitati manageriale;
- Cunostinte avansate de limba engleza, precum si a terminologiei juridice in aceasta limba;
- Stagiul/experienta intr-o firma de avocatura internationala constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv si posibilitate de promovare rapida.

Suntem o echipa tanara si dinamica formata din profesionisti cu experienta care sunt capabili sa inteleaga si sa indeplineasca cerintele clientilor.

Avem o abordare indreptata catre managementului schimbarii.

Scopul nostru este de a-i ajuta pe clientii nostri sa faca cea mai buna alegere pentru organizatia lor si de a le fi alaturi pe termen lung.