Avocat

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

Redactare documente juridice, actiuni judecatoresti fond/apel/recurs;
Revizuiri si completari contracte comerciale, cum ar fi: antrepriza, asociere in participatiune, vanzare - cumparare, contracte de credit, contracte de leasing, etc;
Activitati de studiu si monitorizare ale diverselor operatiuni si contracte in derulare prezente, trecute sau viitoare ale clientilor;
Activitati de "day by day consultancy" constand in consultanta juridica, emiterea de opinii juridice, redactari adrese, notificari, acorduri, protocoale, etc;
Dupa caz, intocmirea de diverse dosare de infiintare societati comerciale sau mentiuni la ORC;
Asistenta clienti si reprezentare in fata diferitelor autoritati si institutii, notari publici, executori judecatoresti.

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Drept;
Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
Experienta de lucru cu domenii precum consultanta, real estate, litigii.
Posesor al definitivatului.
Capacitate de adaptare la situatii urgente in vederea gasirii unor solutii juridice valide;
Cunoasterea a cel putin unei limbi straine la nivel avansat;
Acuratete in redactarea documentelor;
Capacitate superioara de concentrare si orientare catre obiective si sarcini;
Perseverenta, responsabilitate si integritate in munca;
Implicare si capacitatea de a face fata unor sarcini complexe;
Persoana deschisa, pozitiva, echilibrata;
Dinamic, cu initiativa si creativitate.

BENEFICII OFERITE

Cultură organizaţională orientată către profesionalism şi dinamism;
Echipă tânără şi motivată;
Posibilitate de dezvoltare pe plan profesional.

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)