Aupair

SC Net Travel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programul aupair este un schimb socio-cultural care ofera tinerelor posibilitatea de a-si imbunatati cunostintele de limbi straine, cat si insusirea culturii si civilizatiei unei tari europene. Dupa obtinerea vizei speciale aupair, tinerele vor fi gazduite de catre o familie, de obicei, pe o durata de 6-24 de luni. In aceasta perioada, tinerele vor locui cu familia si vor fi tratate ca un membru al acesteia, ca "o sora mai mare a copiilor", ajutandu-i si la usoare activitati casnice.

Cerinte:
- varsta intre 18-29 ani;
- minim studii medii;
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationale la nivel conversational
- experienta cu copii
- stare civila necasatorita

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Salariu oferit: 205-600 euro
- cazare si masa;
- posibilitatea folosirii masinii familiei;
- weekend-uri libere, precum si posibilitatea petrecerii; vacantelor impreuna cu familia gazda in tara respectiva sau in strainatate;
- cursuri de limba si cultura tarii gazda platite de familie-cazare si masa.