Auditor Sinteza

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregateste materiale de sinteza referitoare la activitatea de audit intern;
- Urmareste realizarea obiectivelor stabilite prin planul anual de audit;
- Urmareste indeplinirea recomandarilor din rapoartele de audit;
asigura suportul informativ pentru conducerea directiei.

CERINTE

- Minim 3 ani experienta, preferabil in cadrul unei institutii bancare sau in cadrul unei companii de consultanta;
- Studii superioare in domeniul economic;
- Detinerea unei certificari in domeniu (ACCA, CIA, CFSA) reprezinta un avantaj.
- Notiuni fundamentale privind activitatea de audit intern;
- Cunoasterea activitatilor bancare de baza (Front Office si Back Office );
- Cunoasterea produselor si serviciilor bancare;
- Abilitati informatice avansate (Word, Excel, Power Point, Acces);
- Capacitate de sinteza si analiza, gandire analitica, organizata si atentie la detalii;
- Abilitati de evaluare a informatiilor si activitatilor analizate;
- Abilitati de comunicare si prezentare verbala / scrisa;
- Initiativa, seriozitate, integritate si obiectivitate, respecta termenele de livrare stricte;
- Abilitati in stabilirea prioritatilor si rezolvarea sarcinilor multiple ;
cunostinte de limba franceza sau engleza la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra
- Oportunitati de dezvoltare profesionala prin expunerea la problematici complexe in domeniul creditarii si prin desfasurarea activitatii in cadrul unei echipe de specialisti.

Candidatii interesati pot trimite un CV pe adresa audit-hr@brd.ro pana la data de 15 iulie 2009.

Membra a grupului international Societe Generale, prezent in 82 de tari si avand 152.000 de angajati reprezentand 122 de nationalitati, BRD - Groupe Societe Generale pune in centrul politicii sale de resurse umane principiul diversitatii profilelor si experientelor angajatilor sai. Diversitatea ofera BRD capacitatea de adaptare la un mediu de afaceri evolutiv.