Auditor senior

BRD - Groupe Société Générale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunile de audit intern vizeaza evaluarea eficacitatii sistemului de control intern, verificarea modului de aplicare a procedurilor si reglementarilor interne, aprecierea calitatii datelor, inclusiv a celor contabile si financiare. Principalele responsabilitati: - Coordoneaza angajamente de audit in functie de obiectivele stabilite
- Repartizeaza responsabilitatile intre membrii echipei si supervizeaza rezultatele verificarilor efectuate
- Asigura coerenta si eficacitatea echipei de audit
- Elaboreaza rapoarte de audit in urma verificarilor efectuate
- Prezinta rezultatele verificarilor efectuate managementului entitatii auditate si conducerii Directiei de Audit
- Evalueaza participantii la misiunile de audit
- Urmareste indeplinirea recomandarilor din rapoartele de audit. Experienta profesionala:

CERINTE

-Studii Superioare preferabil in domeniul economic
Detinerea unei certificari in domeniu (ACCA, CIA, CFSA) reprezinta un avantaj
- Minim 2 ani experienta in audit, preferabil in cadrul unei banci sau in cadrul unei companii de consultanta
- Cunostinte despre produsele si serviciile bancare
- Cunostinte despre activitatile bancare de baza (Front Office si Back Office)
- Notiuni fundamentale privind activitatea de audit intern
- Abilitati informatice de baza (Word, Excel, Acces)
- Cunoasterea limbilor straine verbal si scris (Franceza si/sau Engleza)
Profilul candidatului: - Capacitate de sinteza si analiza
- Gandire analitica, organizata
- Atentie la detalii
- Abilitati de evaluare a informatiilor si activitatilor analizate
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Initiativa, integritate si obiectivitate
- Abilitati de a respecta termenele de livrare stricte
- Abilitati in stabilirea prioritatilor si rezolvarea sarcinilor multiple
- Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti

BRD - Groupe Société Générale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Société Générale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.