Auditor Intern - Director Departament

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza activitatea de audit in toate locatiile companiei, verificand corectitudinea inregistrarilor contabile si a datelor financiare atat din punct de vedere legislativ cat si al procedurilor interne si activitatii operationale ale companiei

- Intocmeste rapoarte asupra neregulilor gasite si le prezinta managementului companiei;

- Propune imbunatatiri ale sistemului politicilor, procedurilor, activitatii financiare si operational pentru intarirea controlului preventiv;

- In vederea desfasurarii activitatii de audit, creaza programe de audit / planuri specifice pentru fiecare misiune, caracteristice activitatii companiei, in vederea verificarii standardizate a tuturor locatiilor;

- Intocmeste si propune politici si proceduri catre presedinte si actionari, in vederea aprobarii acestora.

- Organizeze activitatea de audit intern conform ISA, Standarde de Audit intern reglementate la nivel national si Codul Etic asa cum sunt ele definite de organismele profesionale

CERINTE

- Absolvent de Studii Superioare Economice (de preferinţa finanţe, contabilitate sau cibernetica)

- Calitatea de Expert Contabil sau de Auditor Financiar reprezintă un avantaj

- Experienţa mimim 3 ani in activitatea de audit

- Experienta minim 2 ani intr-o companie de tipul BIG 4 sau intr-o companie multinationala

- Cunostinte avansate de limba engleza (atât la nivel conversaţional cat si din domeniul economic)

- Cunostinte solide privind legislaţia in vigoare

- Disponibilitate pentru deplasări dese in teritoriu

- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv in raport cu experienta si efortul depus in cadrul companiei

- Beneficiaza de telefon mobil

Suntem cea mai mare companie de distributie de presa si produse complementare din
România, singurul transportator si distribuitor care aprovizioneaza zilnic Bucurestiul
si toate judelele tarii. Scopul nostru este sa promovam si sa fim reprezentati de oameni
care gasesc solutii excelente si unice.