Auditor Intern

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la angajamente de audit implicandu-se in efectuarea unor teste de audit sub supravegherea coordonatorului echipei de audit
Documenteaza activitatea efectuata completand fisele si dosarul de lucru
Redacteaza sectiuni ale raportului de audit evidentiind riscurile identificate ca urmare a testelor efectuate
Face propuneri referitoare la tehnicile de audit si scopul angajamentului de audit
Participa la/conduce intalniri cu salariati din zonele de activitate auditate
Participa la actualizarea chestionarelor de audit
Urmareste modificarile aparute in legislatia si procedurile interne aplicabile

CERINTE

Studii universitare finalizate (preferabil, economice)
Experienta in domeniul financiar-bancar/consultanta constituie un avantaj
Cunostinte de operare PC (MS Office: Excel, Access)
Foarte buna cunoastere a limbii engleze
Capacitate ridicata de asimilare a unor noi cunostinte/informatii
Abilitati de comunicare si relationare; adaptabilitate
Gandire analitica
Capacitate de lucru in echipa
Responsabilitate
Disponibilitate de a calatori

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!