Auditor Debutant, Cod. Ref. ADD0327 BDO Conti Audit SRL

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza misiuni de audit in companii din diverse domenii precum industrie, servicii, financiar, energie, utilitati publice, petrol si gaz, FMCG, sub coordonarea auditorilor seniori (asista Auditorul Senior in activitatea curenta)
- Efectueaza verificarile necesare pentru obt;inerea informatiilor relevante
- Documenteaza clar si concis verificarile efectuate prin intocmirea foilor de lucru
- Intocmeste sectiunea de raport pentru fiecare tematica verificata
- Prezinta concluziile verificarilor coordonatorului echipei de audit

CERINTE

- Student an terminal/Absolvent studii superioare economice (preferabil dar nu limitat la: Contabilitate, Finante, Banci, Audit)
- Cunostinte Engleza
- Cunostinte avansate in folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail);
- Cunostinte de contabilitate (constituie avantaj)
- Cunostinte de audit (constituie avantaj)
- Cunosterea IFRS (constituie avantaj)
- Cunostinte legislatie economica (constituie avantaj)
- Disponibilitate deplasare in tara

- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- Planificare si organizare
- Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa
- Capacitate de sinteza si analiza
- Atentie la detalii
- Initiativa, integritate si obiectivitate
- Abilitati de a respecta termenele de livrare

BENEFICII OFERITE

OFERTA BDO
- Companie multinationala, expunere internationala
- Formare profesionala asigurata de companie la cele mai inalte standarde
- Posibilitatea de a avansa mai rapid in cariera decat in companii similare
- Mediu de lucru prietenos
- Asigurare medicala gratuita inca din prima zi
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare
- Laptop

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 3.329 mld. USD in 2005. Intreaga retea cuprinde 601 de birouri, in 105 de tari si aproximativ 27.828 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
* Audit financiar
* Corporate finance
* Privatizare
* Implementarea de proiecte internationale
* Reorganizare judiciara si lichidare
* Servicii de contabilitate
* Consultanta fiscala