Auditor

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunile de audit intern vizeaza evaluarea eficacitatii sistemului de control intern, verificarea modului de aplicare a procedurilor si reglementarilor interne, aprecierea calitatii datelor, inclusiv a celor contabile si financiare.

Principalele responsabilitati:

Coordoneaza misiunile de audit in functie de obiectivele stabilite;
Aloca responsabilitati membrilor echipei si supervizeaza rezultatele verificarilor efectuate;
Asigura coerenta si eficacitatea echipei de audit;
Elaboreaza rapoarte de audit in urma verificarilor efectuate;
Prezinta rezultatele verificarilor efectuate managementului entitatii auditate si conducerii Directiei de Audit;
Evalueaza participantii la misiunile de audit;
Urmareste indeplinirea recomandarilor din rapoartele de audit.

CERINTE

Studii superioare, preferabil in domeniul economic;
Detinerea unei certificari in domeniu (ACCA, CIA, CFSA) reprezinta un avantaj;
Minim 2 ani experienta in audit, in cadrul unei banci sau a unei companii de consultanta;
Cunostinte despre produse si servicii bancare;
Cunostinte despre activitatile bancare de baza (Front Office si Back Office);

Profilul candidatului:
Abilitati informatice de baza (Word, Excel, Acces);
Cunostinte de limba franceza si/sau engleza nivel avansat ;
Capacitate de analiza si sinteza;
Atentie la detalii;
Abilitati de evaluare a informatiilor si activitatilor analizate;
Abilitati de comunicare si prezentare;
Initiativa, integritate si obiectivitate;
Capacitatea de planificare a activitatii personale si a unei echipe;
Disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Daca esti interesat de aceasta oportunitate de cariera, asteptam un CV actualizat fie prin intermediul site-ului bestjobs fie la adresa:
audit-hr@brd.ro pana la data de 31 martie 2008.

BRD - Groupe SociBRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.