Audit Senior - AS2

Baker Tilly Klitou and Partners SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raporteaza Audit Managerului
- coordoneaza echipa de Audit Associates
- instruieste membrii de echipa in vederea realizarii obiectivelor misiunii de audit
- revizuieste activitatea si concluziile membrilor de echipa
- colecteaza informatille preliminare
- sintetizeaza informatiile colectate
- verifica situatiile financiare intocmite de societatile client

CERINTE

- absolvent studii superioare economice
- membru / student ACCA
- cunostinte solide de contabilitate
- cunoasterea IFRS
- bune cunostine de legislatie economica
- limba engleza avansat
- capacitate de a invata, rezistenta la stres
- disponibilitate de deplasare
- experienta minim 2-3 ani in audit

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung intr-o companie de prestigiu
- lucru intr-o echipa tanara si dinamica in cadrul unei Companii Internationale de Audit si Consultanta

Baker Tilly Klitou and Partners este o companie de auditori, contabili, consilieri de taxe si impozite si consultanti de afaceri, care ofera servicii la cele mai inalte standarde companiilor care opereaza atat pe plan national, cat si international. Compania are reprezentante in Nicosia si Larnaca - Cipru, Bucuresti-Romania si Sofia-Bulgaria. Pe langa aceste reprezentante, compania, prin intermediul statutului de membru al Baker Tilly International, o retea mondiala de firme de contabilitate care opereaza in 93 de tari, compania poate indeplini solicitarile clientilor sai, acordand intotdeauna atentie calitatii serviciilor sale.