AUDIOLOGI (CONSULTANTI IN AUDIOLOGIE) (Fara sau Cu Experienta) pentru locatiile:Bucuresti, Ploiesti, Brasov

AUDIO OPTICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuează consultaţiile de specialitate (programare pacienti, realizare anamneza pacientilor, audiograme, amprentarea conductului auditiv, oferire de informatii si recomandari cu privire la aparatele auditive si realizarea comenzii pentru aparatul auditiv);
- Promoveaza produsele si serviciile Companiei catre pacienti (prezentarea produselor si a accesoriilor acestora, recomandarile cu privire la alegerea lor in functie de gradul hipoacuziei, testarea unor produse din portofoliul companiei potrivite deficientei pacientului etc.)
- Comercializeaza in conditii profesioniste dispozitivele medicale distribuite de Companie ( informare pacient cu privire la produsele companiei; stabilirea comenzii aparatului auditiv in functie de necesitatile si preferintele pacientului, stabilirea modalitatii de plata)
- Tine evidenta pacientilor (programari consultatii, comenzile de aparate/accesorii, efectuarea periodica a reglajelor etc)
- Atinge si depaseste target-ul stabilit al vanzarii de aparate/accesorii auditive etc.)
- Identifica noi surse de clienti
- Pastreaza si dezvolta relatia cu medicii din zona arondata

CERINTE

- Studii superioare (constituie avantaj: sanitare sau bioinginerie medicala)
- Cunostinte bune de limba engleza
- PC: MS office
- Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si lucru in echipa
- Orientare catre pacient si nevoile acestuia
- Foarte bune abilitati de prezentare
- Capacitate de persuasiune
- Foarte bune abilitati de organizare
- Dorinta de invatare si perfectionare continua
- Capacitate de a face fata situatiilor imprevizibile
- Atentie la detalii

Si trebuie sa dea dovada de:
- profesionalism, temperament dinamic, rabdare, flexibilitate si empatie

BENEFICII OFERITE

Compania ofera:

- Training de specialitate oferit de companie
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic

Clinica medicala specializata in domeniul audiologiei, protezarii auditive, opticii si comercializarii de echipamente specifice.