Atelierul de Pânza cauta croitor/croitoreasa!

ViitorPlus

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atelierul de pânză este o unitate protejată a asociației ViitorPlus. Confecționăm produse din bumbac 100%, netratat, neînălbit și nevopsit, pentru a putea susține misiunea socială și de mediu: oferirea de locuri de muncă persoanelor cu dizabilități fizice și oferirea unei alternative ecologice la punga de plastic.

Atelierul de Pânza cauta o croitoreasa pentru un post de 8 ore/zi. Experiența în croitorie reprezintă un avantaj.

CERINTE

1. Persoana de incredere.
2. Responsabilitate si seriozitate fata de indatoririle zilnice
3. Persoana ordonata si orientata spre rezultate de calitate si in timp util.

Realizarea operatiilor de coasere a sacoselor va fi in ordinea urmatoare:
- Incheierea baretelor
- Pozitionarea latimii tivului si pozitionarea baretelor
- Coaserea tivului si aplicarea baretelor in aceeasi operatie
- Incheierea sacosei pe fata prin prima cusatura (5 mm)
- Intoarcerea sacosei pe dos si incheierea sacosei prin a doua cusatura (1 cm)
- Realizarea colturilor
- Curatat sacosa
- Aplicarea etichetei

BENEFICII OFERITE

Pentru a aplica vă rugăm trimiteți un CV la adresa florina.tucan@viitorplus.ro sau contactati numărul de telefon 0727.766.228.

ViitorPlus este o organizaţie neguvernamentală, nonprofit, care implementează proiecte de dezvoltare durabilă încadrându-se în următoarele domenii de activitate: managementul capitalului natural, producţie şi consum durabil, educaţie pentru dezvoltare durabilă, buna guvernare.