ATASAT DE PRESA

DISTRIGAZ SUD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Culege informatiile necesare pentru redactarea raspunsurilor la solicitarile ziaristilor, sub indrumarea sefului de serviciu;
- Trimite raspunsuri ziaristilor care solicita informatii privind diverse probleme din companie;
- Acorda sprijin in organizarea intalnirilor periodice de presa si conferintelor si redacteaza materialele corespunzatoare desfasurarii acestora;
- Acorda sprijin in sustinerea relatiei cu Biroul de presa de la Paris;

CERINTE

- Abilitati foarte bune de comunicare
- Simtul raspunderii
- Initiativa si implicare
- Creativitate
- Capacitatea de a anticipa consecintele propriilor demersuri
- Studii superioare finalizate ¿ profil comunicare, relatii publice
sau filologie
- Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
- Cunostinte solide de limba franceza (vorbit si scris)

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica

Distrigaz Sud ¿ filiala a grupului Gaz de France ¿ detine o pozitie importanta pe piata gazelor naturale din Romania si tinteste sa devina un actor important intr-o Europa noua a energiei