ATASAT DE PRESA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.
Cu o structura a actionariatului mixta, romano-franceza, societatea are sanse considerabile sa accelereze procesul de dezvoltare si modernizare, astfel incat sa devina in scurt timp o societate competitiva de nivel european.

• Culege informatiile necesare pentru redactarea raspunsurilor la solicitarile ziaristilor, sub indrumarea sefului de serviciu
• Trimite raspunsuri ziaristilor care solicita informatii, privind diverse probleme din companie
• Acorda sprijin in organizarea intalnirilor periodice de presa si conferintelor si redacteaza materialele corespunzatoare desfasurarii acestora
• Acorda sprijin in sustinerea relatiei cu Biroul de presa de la Paris.

CERINTE

• Studii superioare finalizate – profil comunicare, relatii publice sau filologie
• Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
• Cunostinte solide de limba franceza (vorbit si scris)
• Abilitati foarte bune de comunicare
• Simtul raspunderii
• Initiativa si implicare
• Creativitate si capacitatea de a anticipa consecintele propriilor demersuri.

BENEFICII OFERITE

• Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
• Lucru intr-o echipa dinamica.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.