Assortment Specialist

Praktiker Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea de prezentari comerciale la nivelul rafturilor de expunere a marfurilor din magazin
- Analiza vanzarilor si pastrarea intr-un mod bine organizat a intregii documentatii
- Optimizarea aspectului vizual al rafturilor de marfuri
- Verificarea constanta a aspectului prezentarii produselor la raft
- Mentinerea unei relatii constructive cu reprezentantii Departamentului de Achizitii si cu reprezentantii furnizorilor
- Perfectionarea continua a cunostintelor si abilitatilor legate de activitatea de prezentare comerciala si estetica a marfurilor in cadrul magazinelor.

CERINTE

- Experienta profesionala in retail de minim 1 an
- Studii medii (bacalaureat) / superioare in domeniul Comert sau Arhitectura constituie un avantaj
- Cunoasterea foarte buna a activitatii unui magazin, respectiv a produselor de bricolaj
- Abilitati de comunicare si gandire analitica
- Creativitate si un accentuat simt comercial si estetic
- Abilitati de organizare si capacitate de respectare a termenelor limita
- Cunostinte avansate de limba engleza (germana este un avantaj)
- Cunostinte foarte bune de operare PC ( Word /Excel)

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este in concordanta cu aceasta pozitie si cu toate avantajele oferite de o companie internationala: dezvoltare profesionala, cariera, experienta in retail.

Apreciere, Respect si Recunoastere intr-o companie internationala.
Praktiker Romania, companie a Grupului German Praktiker, continua expansiunea! Unul din liderii europeni in domeniul DIY, Grupul German Praktiker detine 350 de magazine si peste 20.000 de angajati in 8 tari.
Avem nevoie de TINE, in aceasta mare echipa, daca esti o persoana deschisa, flexibila, motivata si dornica sa faca fata provocarilor, hotarata si experimentata.
Praktiker Romania, companie a Grupului German Praktiker, continua expansiunea! Unul dintre liderii europeni in domeniul DIY, Grupul German Praktiker detine 350 de magazine si peste 20.000 de angajati in 8 tari.