Assistent Broker

SC Ferdinand Asigurari - Broker de Asigurare

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Consultanta in domeniul Asigurarilor
- Intermedierea de polite de asigurare
- Gestionarea portofoliului de clienti
- Emiterea si incheierea politelor de asigurare
- Experienta nu este un criteriu obligatoriu
- Nu exista perioada de proba

CERINTE

- Studenti ( facultate in curs de absolvire)
- Persoane dornice sa obtina un venit suplimentar
- Cunostinte medii de specialitate ( asiguram training in domeniu)

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul asigurarilor
- Posibilitatea avansarii pe posturi superioare intr-un timp relativ scurt
- Sistem de bonusare atractiv
- Remuneratie in functie de volumul de implicare si in functie de performante

Ferdinand Asigurari-Broker de Asigurare ofera servicii de consultanta si intermediaza incheierea Contractelor de Asigurare cu urmatoarele Societati:

• ALLIANZ TIRIAC - Germania
• GROUPAMA - Franta
• UNIQA ASIGURARI - Austria
• OMNIASIG Viena Insurance Group - Austria
• ARDAF ASIGURARI - PPF Cehia
• CERTASIG - Marea Britanie
• ASTRA ASIGURARI - Romania
• GRAWE LIFE - Austria
• BCR ASIGURARI - Austria
• CHARTIS - USA

Avand in vedere cererea tot mai mare de asigurari (auto, non-auto, viata) , manifestata pe piata din Romania, cat si prin modificarea legislatiei privind obligativitatea asigurarilor de tip: RCA, PENSIA PRIVATA, LOCUINTA, SANATATE, RASPUNDEREA CIVILA PROFESIONALA, SC Ferdinand Asigurari – Broker de Asigurare SRL, vine in ajutorul Dvs. cu oferte de asigurare de la Asiguratorii agreati, astfel incat sa puteti compara si alege Contractul de Asigurare care vi se potriveste.
Ceea ce ne deosebeste insa de celelalte societati, este faptul ca ne axam pe segmentul contractelor de tip All Risk, iar in portofoliul de clienti existenti facand parte exemple ca:

- Domeniul Medical : Proestetica- Romania, Spitalul Floreasca, Spitalul Militar
- Domeniul Industrial: Braco Industrial, Crominvent International- Standox-Franta
- Domeniul Constructiilor: Cefin SA
- Cladiri de Birouri: BCC Investment- Austria, Fenice Imobiliare-Italia
- Domeniul Hotelier: Prince Park Residence, Hotel Helios, Pensiunea SIBIEL-Sibiu
- Domeniul Textil: Arosa Textile, Osella Textile- Italia
- Echipamente Medicale: Inform Tehnica Medical, Sanident- Germania
- Domeniul Stomaologic: MG Medical- Romania
- Sistemul Energetic; Sinergia Management- Marea Britanie

Ferdinand Asigurari Broker, se afla pe piata de asigurari din anul 2000, avand in spate o vasta experienta, iar tinta noastra este Asiguratul (costuri mici, servicii ridicate, consultanta gratuita si de calitate).