ASSISTANT SALES MANAGER

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera suport pentru Sales Manager in activitatile zilnice ale acestuia (preluare apeluri, procesare corespondenta si documente, organizare intalniri).
Realizeaza studii de piata.
Administreaza baza de date cu clientii companiei.
Tine evidenta contractelor, centralizeaza toate datele, colecteaza debitele.
Redacteaza rapoarte privind vanzarile si alte rapoarte interne de activitate.
Se implica in activitatile departamentului de marketing.
Ofera suport reprezentantilor de vanzari din teritoriu.
Ofera suport in redactarea ofertelor catre clienti.

CERINTE

Absolvent studii superioare.
Cunostinte solide de operare a pachetului MS Office.
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.
Cunoasterea limbii italiene la nivel avansat poate reprezenta un avantaj.
Experienta in colectare si procesare date din vanzari constituie un avantaj.
Abilitati de comunicare.
Persoana dornica sa invete si sa se dezvolte in cadrul companiei.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati reale de dezvoltare in departamentul de vanzari/marketing.
Mediu de lucru profesionist.

VON Consulting recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala, ce activeaza in domeniul gazelor imbuteliate.