Assistant Manager

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Primirea-redirectionarea sau redactarea si trimiterea diverselor documente
- Redactarea si citirea corespondentei electronice
- Preluarea apelurilor telefonice si redirectionarea lor
- Mentine opisurile dosarelor cu documente actualizate
- Tine o parte a agendei directorului, avand evidenta evenimentelor si intalnirilor la care acesta participa
- Efectueaza diferite activitati de protocol pentru conducere sau pentru diferite intalniri
- Mentine evidenta materialelor de papetarie si articole pentru protocol
- Pregateste in diferite ocazii calatoriile conducerii
- intocmeste ordine de plata pentru facturile primite
- Traduce diverse documente sau emailuri (in si din limba engleza)
- Organizeaza sau stabileste diferite intalniri pentru conducere

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani;
- Cunostinte operare PC,
- cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- persoana dinamica, responsabila si cu initiativa;
- capabila sa lucreze cu deadline-uri si independent.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).