ASSISTANT MANAGER

MCS Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala ce activeaza in domeniul retail angajeaza Assistant Manager

Descrierea postului:

- Preia si redirectioneaza apelurile telefonice;
- Asigura receptia si expeditia corespondentei, rezerva hoteluri si planifica deplasarile ;
- Organizeaza reuniuni si intalniri pentru Directorul General ;
- Participa la intalniri impreuna cu Directorul General si intocmeste minutes of meeting ;
- Creeaza si actualizeaza baza de date VIP, parteneri, furnizori si presa ;
- Arhiveaza documentele;
- Traduce, adapteaza si transmite documentele interne;
- Realizeaza zilnic revista presei si transmite informatii relevante (despre companie, concurenta, investitii) catre cei interesati.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta minim 1 an intr-un post similar;
- Limba engleza fluent;
- Cunoasterea altei limbi straine reprezinta un avantaj;
- Cunostinte PC: Word, Excel, Power Point, Internet Explorer;
- Dinamism, initiativa, reactivitate;
- Simt dezvoltat al organizarii si al respectarii termenelor limita;
- Buna gestiune a timpului si a prioritatilor ;
- Abilitati dezvoltate de comunicare ;
- Orientare spre rezultat ;
- Abilitati de analiza si sinteza ;
- Atentie acordata detaliilor ;
- Puternice capacitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea dezvoltarii profesionale intr-o companie multinationala;
- Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala ce activeaza in domeniul retail.