Assistant Manager

MONDO Consulting & Training

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suport in realizarea principalelor activitati manageriale: planificare, organizare, coordonare, monitorizare si implementare a proiectelor internationale (Leonardo Da Vinci, Grundtvig etc.);
- Gestioneaza documentele si informatiile care intra si ies din companie;
- concepe, tehnoredacteaza si multimplica documentele solicitate;
- Preia apelurile telefonice, e-mailurile si faxurile;
- Organizeaza activitati specific administrative si de protocol;
- Traduce si tehnoredacteaza documente din/ in limba engleza;
- Comunica si colaboreaza departamental si interdepartamental pentru rezolvarea problemelor.

CERINTE

Descrierea candidatului ideal:
- studii superioare;
- excelente abilitati de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer etc.);
- limba engleza, obligatoriu (nivel avansat), cunoasterea limbii italiene constituie avantaj;
- excelente abilitati de comunicare si relationare;
- abilitati organizatorice;
- cunostinte de contabilitate primara;
- participarea la implementarea proiectelor europene contituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea Companiei

MONDO Consulting & Training este o societate de consultanta si training , infiintata in anul 1993, in prezent leader in implementarea de proiecte EU in domeniul implementarii si managementului proiectelor internationale, cu vasta experienta in programe referitoare la rolul pregatirii profesionale, formare vocationala si invatamant la distanta,, informarii si formarii, utilizarii tehnologiilor electronice, in economia de tranzitie, proiecte finantate in cadrul programelor Phare, FP6, Leonardo da Vinci si Socrates. Partenerii in proiecte sunt organizatii europene de presigiu, universitati, retele internationale, firme de IT, etc. MONDO Consulting & Training coopereaza cu institutii importante din Romania implicate in activitati de asistenta, consultanta, pregatire profesionala si sprijin pentru IMM-uri.