ASSISTANT KEY ACCOUNT REPRESENTATIVE

Depozitul Distributie Carte membru RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea portofoliului de clienti aloca¿i;
- promovarea gamei de produse si servicii a firmei: informa¿ii despre produse, preturi, oferte ¿i oferte speciale, propuneri reaprovizionare;
- preluarea comenzilor de la clienti (fax, email, telefon) si urmarirea procesarii acestora de la lansare pina la livrarea catre client;
- urmarirea incasarilor, scadentelor, recuperarea debitelor;
- actualizarea bazei de date cu informa¿ii legate de clien¿i, facturi, comenzi;
- raportari si statistici referitoare la vanzari, clienti, marje, situatie debitori.

CERINTE

- studii superioare (economice);
- experienta in vanzari cel putin 1 an
- operare PC la nivel avansat (Word, Excel, Outlook);
- cunostinte medii de limba engleza;
- carnet de conducere categoria B
- persoana organizata si perseverenta, cu reale abilitati de comunicare, orientata catre dezovltarea si mentinerea de relatii constructive cu clientii, cu initiativa.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
Pachet salarial atractiv
Bonusuri in functie de realizari
Posibilitati de promovare in cadrul grupului RTC

Depozitul de Carte Distributie, cel mai mare distribuitor national de carte, prezent in toate canalele de vanzare: Key Account (Cora, Selgros, Carrefour, Real, Kaufland), reselleri (lanturi de librarii si magazine de presa) precum si peste hotare - Reteaua de librarii Pro Noi din Chisinau.