ASSISTANT - FIRMA DE AVOCATURA MULTINATIONALA

TOP ASSISTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Redacteaza contracte de asistenta juridical in limba romana si in limba engleza conform instructiunilor avocatilor
Redacteaza corespondenta uzuala cu clientii sau cu alte persoane, autoritati sau institutii
Preia si transmite mesaje telefonice de la sau catre clienti cand avocatii nu sunt disponibili
Transfera apelurile telefonice
Verifica mesajele primate de avocatii pe care ii asista prin e-mail, cand acestia sunt in afara biroului
Cunoaste in permanenta agenda de lucru a avocatilor: intalniri, deplasari etc., solicita periodic informatii cu privire la modificarea agendei si le comunica avocatilor in timp util orice modificare intervenita
Asigura pregatirea si organizarea deplasarilor avocatilor pe care ii asista: transport, cazare, delegatie, diurnal, colaborand in acest fel cu angajatii si cu partenerii externi (unde se efectueaza deplasarea)

CERINTE

Experienta pe o pozitie asemanatoare (minim 3 ani)
Utilizare pachet MS Office ( Word-avansat, Powerpoint )
Studii superioare ( preferabil)
Abilitati de redactare
Limbi straine: Engleza (scris + vorbit avansat)
Franceza ( reprezinta un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Companie multinationala de avocatura, salariu atractiv si alte beneficii

DESCRIEREA FIRMEI

TOP ASSISTANTS - PERFORMANCE IN ASSISTANCE!

Suntem tineri pentru ca lucram cu oameni tineri.

Suntem recomandati de marea majoritate a candidatilor pentru ca ne pasa, iar noi recomandam la randul nostru.

Suntem singura agentie de recrutare din Romania focusata pe personalul tanar, dar nu numai.

Esti inca student, dar vrei sa lucrezi, ai absolvit o facultate si vrei un job bun, lucrezi deja dar cauti o noua provocare?

Trimite-ne un CV si te vom surprinde cu oferte de la cele mai importante companii de pe piata.

www.top-assistants.ro

office@top-assistants.ro

contact@top-assistants.ro