ASSISTANT CONSULTANT

HCS Human Capital Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana va fi responsabila de logistica proiectelor (oferind suport pentru managementul proiectelor si cautare), asistand consultantul in toate aspectele ce tin de partea administrativa a proiectelor si nu numai. Avem nevoie de o persoana cu inteligenta emotionala, capabila sa ofere acest suport, organizandu-si activitatea in conformitate cu termenele stabilite. Cautarea directa a candidatilor pentru proiectele in curs va putea fi o responsabilitate aditionala a postului de asistent, acest lucru depinzand de profilul persoanei alese.

CERINTE

In numele clientului nostru, "K.M.Trust & Partners", prima companie de Executive Search cu capital integral romanesc, partenerul retelei internationale de companii de Executive Search, IIC Partners Executive Search Worldwide, va invitam sa va inscrieti in procesul de selectie pentru pozitia de "Assistant consultant", daca profilul dumneavoastra corespunde cerintelor de mai jos:

- persoana care impartaseste valorile companiei, respectiv incredere, integritate profesionala, gandire inovativa,constiinta de sine, pasiune
- persoana analitica/intuitiva
- absolvent/a studii superioare
- engleza fluent
- minim 3 ani experienta

Abilitati necesare:
- Abilitatea de a face conexiuni intre date separate si de a emite concluzii pertinente;
- Abilitati de intervievare;
- Capabil/a de a identifica informatii relevante si utile;
- Persoana foarte muncitoare, proactiva, ce se implica.
- Responsabil/a;
- Abilitatea de a-si stabili prioritati si abilitati bune de management al timpului;
- Inteligenta emotionala;
- Optimist, cu simt al umorului;
- Rezistenta la stres;
- Spirit de echipa;
- Capabilitate de a lucra independent, fara o continua supervizare;
- Entuziast/a, energic/a;
- Persoana cu initiativa/ activa;
- Persoana respectuoasa, cu bun simt;
- Persoana axata pe rezolvarea problemelor nu pe enuntarea lor;
- Abilitati de comunicare eficienta/ abilitati de ascultare;
- Loial regulilor si reglementarilor companiei;
- Cu simt practic si disponibilitate;
- Antreprenor;

Constituie un plus:

- Persoana care intelege caracteristicile si tendintele specifice ale pietei;
- Capacitatea de a folosi eficient resursele organizatiei pentru a satisface nevoile clientului;
- Cunostinte despre industrie;
- Experienta intr-o companie multinationala;
- Abilitati interpersonale;
- Empatie;
- Viata profesionala si personala echilibrata

Human Capital Solutions is a dynamic consulting company that specializes in services tailored to assist companies in attracting, developing and retaining the best of the human capital in Romania. Through search and selection, assessment, training and human resources consultancy, HCS can be a full range reliable partner for your human capital needs.