ASP.NET Web & Database Developer

Entelion Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Design si dezvoltarea de module si aplicatii web-based cu acces la baze de date
Dezvoltarea de specificatii conform nevoilor Clientilor
Personalizarea aplicatiilor existente conform cerintelor Clientilor: CRM, e-commerce, content management
Interactiune cu Clientii pentru operatiuni de Customer Care
Instalare, configurare si intretinere aplicatii software pe serverele Entelion si ale Clientilor

CERINTE

Experienta in .NET (de preferat C#) si tehnologii Web
Experienta in baze de date Microsoft SQL 2000
Abilitati de self-project-management
Fluent in limba Engleza (scris si vorbit)
Cel putin 2 ani experienta.

BENEFICII OFERITE

Salariu si bonificatii per proiect.
Mediu de lucru dinamic, profesionist, alaturi de o echipa tanara si foarte ambitioasa.
Posibilitatea de a castiga experienta in domeniul celor mai noi tehnologii web.
Posibilitatea de a avansa catre pozitia de Project Manager.

Entelion Software dezvoltă aplicaţii software web-based cu acces la baze de date. Expertiza noastră este în mediul de dezvoltare Microsoft, folosind tehnologii precum ASP, ASP.NET, HTML/DHTML, VB şi Java script, baze de date Microsoft SQL şi Access, etc.

Entelion este Microsoft Certified Partner din Mai 2004, având competenţa ISV/Software Solutions din Octombrie 2004.

Compania dezvoltă şi promovează propria soluţie de CRM (Customer Relationship Management) - Teamshare¿ - oferită conform modelului ASP (Application Service Provider) prin care aplicaţiile software sunt închiriate odată cu accesul la platforma tehnică (hardware, hosting, firewall, antivirus, etc) şi la serviciile aferente (upgrade, suport, backup, monitorizare, etc) - model cunoscut şi sub numele de Software-as-a-Service.