ASP.NET Developer

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Proiecte software pentru domeniul financiar / securitatea datelor

CERINTE

Candidatul ideal:

- ASP.NET MVC

-.NET Framework 4/4.5 (Visual C#)

- Entity Framework

- JavaScript, jQuery

- experiență anterioară într-un post asemănător și prezentarea unui portofoliu

- experiența lucrului cu metode de version control (SVN, GIT, TFS)

- familiaritate cu CSS / HTML și cunoștințe de dezvoltare a interfețelor pentru
aplicații web

- cunoștințe generale de programare și dezvoltare software (SOLID - principles of
object-oriented design )

- disponibilitatea acumulării de cunoștințe noi

- cunoașterea elementelor de bază în lucrul cu baze de date

- capacitate de concentrare

Constituie avantaje:

- certificări Microsoft

- transcript/pagina profil de pe un site de training online (pluralsight.com,
code.tutsplus.com, microsoftvirtualacademy.com)

- Design Patterns in C#

- Bootstrap sau alte frameworkuri HTML, CSS si JS

- cunoștințe SQL cu practică în MySQL, PostgreSQL, MS SQL Server sau alte RDBMS-uri

- experiența cu Asp.NET Web Forms, Web Api

- Unit Testing, TDD, BDD

- înțelegerea și aplicarea conceptelor de High Availability, Load Balancing,
Performance Tuning, Securitate.

- experiența în aplicații desktop (C#)

BENEFICII OFERITE

Salariu 1300- 1500 EUR in functie de nivelul de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!