asistenti medicali generalisti si fizioterapie

nove viata srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

s.c. 09 VIATA s.r.l.
acreditata selectie si plasare forta de munca
face publice urmatoarele posturi :

ITALIA - 200 posturi
experienta minim 1 an
cunostinte de limba italiana nivel mediu

S.U.A. – 250 posturi
experienta minim 3 ani
Cunostinte limba engleza, se va sustine examen TOEFL-IBT sau IELTS

CERINTE

SERIOZITATE,
ADAPTIVITATE LA MEDIUL NOU,
CAPACITATE DE ISUSIRE A CUNOSTINTELOR IN TERMEN SCURT
- experienta de minim 2-3 ani pe o pozitie similara;
- limba -engleza - nivel mediu-avansat;
-italiana - nivel mediu-avansat
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

Italia :
asistenti medicali si asistenti de fizioterapie .

Contract pe minim 6 luni maxim 24 de luni .
Salarizare minim 1100 euro/ luna maxim 1800 euro / luna . salarizarea este influentata de nivelul de limba italiana cunoscuta, cunostinte in domeniul medical, capacitatea de adaptabilitate la sistemul italian .
In functie de angajator se retin intre 120 euro / luna – 200 euro / luna in contul chiriei . Chiria este in regim de 2 persoane in camera .
Cheltuielile pentru utilitati sunt suportate de catre angajati si nu de catre angajator.
Cheltuielile de transport sunt suportate de catre angajati .
Contract conform legislatiei in vigoare cu privire la cooperative de munca, agentii de munca si institutii sanitare . Socieattea noastra detinand contracte cu toate aceste categorii .
Concedii platite . Asigurari platite . Pe intreaga perioada de contract socieattea noastra supravegheaza evolutia angajatului

SUA
Asistenti medicali si asistenti de fizioterapie

Inscrierea pentru testele de limba engleza, TOFEL-IBT sau IELTS
Inscrierea pentru examenul CGFNS (daca este necesar)
Obtinerea vizei prin ICHP sau Credential Board
Repartizarea pentru clasele NPTE si NCLEX
Inscrierea pentru NPTE sau NCLEX (cele mai aproape)
Obtinerea vizei pentru USA sau alte tari admise pentru examenele NPTE sau NCLEX
Aranjarea calatoriei si cazarea in cel mai apropiat centru pentru examenel NPTE sau NCLEX
Aranjarea vizei la ambasada si transport pentru viza
Aranjarea calatoriei spre USA
Contract pe o perioada de nu mai putin de 3 ani
Perioada de lucru se aplica: numarul de ore productive + ore suplimentare
Asigura plata in caz de accidente sau imbolnaviri profesionale pe o perioada de 3 ani de la sosirea angajatului in USA
Se necesita minim de 12 luni experienta din partea candidatului .
Salarizare asistent medical – 23 dolari / ora salariu mediu
fizioterapeut – 24 usd/ora salariu mediu

DESCRIEREA FIRMEI

NFIINTATA IN 2003
COLECTIV TANAR, INTREPRINZATOR, CAPABIL, FIECARE MEMBRU AL ECHIPEI NAOSTRE ESTE CALIFICAT IN RAMURA PE CARE O COORDONEAZA,
PORTOFOLIU 200 ASISTENTI MEDICALI(ITALIA)..GAMA LARGA DE SERVICII(traduceri autorizate la pret minim,
initire in limba Italiana : termeni specifici, legislatia necesara examenului ce va fi sustinut pentru admiterea in
Colegiul Asistentilor Medicali din Italia “ALBO,
consilierea profesionala a clientului)