Asistente medicale Franta!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Description du poste: Infermière
L'administration de traitements surveillance de l'état du patient.
Pansements, prise de sang, suivi médica.

Requirements
Exigences
Infirmière qui a l'un des documents suivants attestant de qualification:
Certificat ou dimploma de «asitent medical generalist» et un certificat du Ministère de la Santé de la Roumanie qui permet d'exercer l'activité dans l'Union Européenne
Personne ayant un niveau de conversationnel en française (B1) et motivé pour travailler en France.

Other Information
AVANTAGES:
- Suivi administratif (inscription en Sécurité Sociale, autorisation du travail);
- Contrat de minimum 6 mois avec le possibilité de prolongation;
- Offre d'hébergement – et payement du loyer pour tout au long de contrat de travail;
- Prendre en charge le voyage Roumanie-France aller retour;
- Salaire motivant;
I

CERINTE

Beneficii:

- consultanta si suport pe toata durata de desfasurare a contractului, obtinerea autorizatie de libera practica valabila pentru Uniunea Europeana;
- contract de 12 luni, minim 2 contracte consecutive de 6 luni, cu posibilitate de prelungire pe mai multi ani;
- contract de mediere conform Legii 156/2000 privind protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate;
- cazare gratuita din momentul ajungerii in Franta pe toata durata contractului;
- punerea la dispozitie a unui automobil in cazul in care trasporul e problematic in regiunea respectiva;
- plata pentru transport dus-intors Romania-Franta;
- salariu 1500 euro net /lunar fara prime. Zilele de duminica si zilele de sarbatoare sa platesc adugator si mai exista o prima pentru ca contractul e de durata determinata.
- procesarea dosarelor se face GRATUIT pentru toti aplicantii selectati de unul din reprezentantii Work Experience

Cerinte:

-Certificat de competente profesionale de asistent medical generalist, eliberat de o Scoala Postliceala (cu minim 5 ani de experienta consecutivi in ultimii 7 ani din momentul obtinerii certificatului de la Ministerul Sanatatii); sau
-Diploma de absolvire de asistent medical generalist cu studii superioare de scurta durata (in acest caz nu este necesara experienta in munca); sau
-Diploma de licenta de asistent medical generalist cu studii superioare de lunga durata (in acest caz nu este necesara experienta in munca); sau
-Diploma de studiu eliberata in anul 2010.
-Nivel de limba franceza satisfacator (B1).