ASISTENTA VANZARI

TCE Logistica - membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Daca esti tanara si iti doresti o slujba de birou, daca esti pasionata de domeniul vanzarilor si vrei sa-ti construiesti o cariera intr-un mediu profesionist, te poti alatura echipei noastre!
- Persoana care va ocupa acest post va fi responsabila cu:
- Raspunde impreuna cu reprezentantul de vanzari de gestionarea portofoliului de clienti alocati;
- Raspunde de promovarea serviciilor TCE, informatii despre servicii, preturi, oferte si oferte speciale, corespondenta in stansa legatura cu nevoile clientului si politicile de vanzare stabilite in cadrul firmei;
- Raspunde de analiza comerciala periodica pe clienti alocati: trafic, venit, sesizari;
- Raspunde de rezolvarea eventualelor reclamatii ale clientilor impreuna cu reprezentantul de vanzari si departamentul customer service;
- Asigura suportul operational pentru transmiterea ofertelor catre clienti;
- Realizeaza servicii de vanzare prin telefon, identificand nevoile clintilor potentiali si valorificand in vanzare orice informatie din piata;
- Lanseaza comenzile speciale solicitate de client cu respectarea procedurii specifice;
- Retine si transmite reprezentantului de vanzari si sefului ierarhic orice informatie pe care o primeste in derularea relatiilor cu clientii, legata de concurenta, piata, etc;
- Semnaleaza reprezentantilor de vanzari obiectiile legate de anumite servicii, preturi pe care le primesc in derularea relatiilor cu clientii s.a.;
- Preia apelurile telefonice care ajung in departamentul vanzari si le rezolva sau le redirectioneaza conform procedurilor standard;
- Verifica la sfarsitul fiecarei zile ca nu mai exista in zona sa de responsabilitate comenzi neoperate;
- Preia clientii potentiali care suna direct la sediu si rezolva problemele urgente ale acestora pana la preluarea de catre un agent, conform procedurilor interne;
- Asigura suport reprezentantului de vanzari pentrui incasarea la timp a facturilor. Urmareste, la solicitarea sefului direct, scadentele, incasarile, relationeaza cu departamentul de Credit control, comunica cu clientul legat de eventualele probleme de incasare, facturare;
- Raspunde de implementarea intocmai a politicii de vanzari stabilite de coordonatorul de divizie;
- Raspunde de actualizarea bazei de date cu informatii legate de clienti, conform procedurilor interne.

CERINTE

- Minim studii medii finalizate;
- Experienta pe un post similar (vanzari/ dispecerat) - constituie avantaj;
- Cunostinte operare PC (Word,Excel) - avansat;
- Abilitati de comunicare, deschidere, seriozitate, implicare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv alcatuit din salariu net 750 RON/ luna + un salariu la fiecare trei luni;
- Tichete de masa in valoare de 150 RON/ luna;
- Mediu de lucru dinamic;
- Program 8.30- 17.00, de luni pana vineri;
- Posibilitati de promovare atat in cadrul firmei cat si in cadrul Grupului RTC.

Companie nationala de transport, distributie si curierat rapid, TCE Logistica s-a nascut din necesitatea Grupului RTC de a fi mereu aproape de clientii sai.
Prin intermediul departamentelor Curierat si Cargo, TCE pune la dispozitia clientilor serviciul de distribuire a documentelor, pliantelor, a mostrelor si a marfurilor, in conditii de siguranta maxima.