ASISTENTA PENTRU DEPARTAMENTUL VANZARI

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:
Clientul nostru este o importanta companie multinationala producatoare de lacuri si vopsele, a carei strategie de dezvoltare si expansiune in tara noastra este stimulata de integrarea Romaniei in Uniunea Europeana incepand cu 2007.

Persoana selectata va avea ca responsabiltati:

- participarea la activitati de telemarketing (preluare a apelurile telefonice care ajung in departamentul vanzari si solutionare sau redirectionare conform procedurilor standard;
- asigurarea suportul operational pentru transmiterea ofertelor catre clienti;
- redactarea in draft a contractelor contractelor comerciale, conform procedurilor;
- actualizarea bazei de date cu informatii legate de clienti, conform procedurilor interne;
- transmiterea persoanelor direct implicate a informatiilor referitoare la: derularea relatiilor cu clientii, produse, preturi, concurenta, piata etc;
- pregatirea raportarilor / prezentarilor ;
- redactarea minutelor ale sedintelor de vanzari; planificarea meetingurilor;
- pregatirea si gestionarea agendei de luucru a directorului de departament;
- asigurarea activitatilor de secretariat si protocol in cadrul departamentului

CERINTE

- experienta min 1 an pe pozitii similare;
- studii superioare (ASE/Politehnica/Informatica);
- cunostinte generale baze de date, documente prezentare in power point
- persoana dinamica, atitudine proactiva, focusata pe rezultate;
- abilitati de comunicare, empatie;
- tinuta business;
- limba engleza avansat (scris, vorbit, citit);
- dornic sa lucreze intr-o atmosfera competitiva.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv;
-oportunitati de dezvoltare a carierei;
-lucrul intr-o atmosfera competitiva;

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management