Asistenta Medicala Stomatologie

C.M.I. Dr. Burcea Florian

Job expirat

RESPONSABILITATI

Program normal de 40 de ore pe saptamana, se lucreaza in ture - alternativ dimineata si seara. Nu este obligatorie experienta in stomatologie- se face instructajul la locul de munca.
Indatoriri:
- Asista medicul in cadrul actului medical
- Ofera medicului instrumentarul si materialele necesare
- Prepara substantele in cauza
- Sta de vorba cu pacientii si ii incurajeaza, lamureste si convinge sa aleaga cele mai bune variante de tratament
- Curata instrumentarul (se spala manual, se pune in solutie dezinfectanta, se clateste, se sterge, se ambaleaza, se pune in autoclav pt sterilizare)- zilnic
- Matura si spala podeaua si curata toate suprafetele ¿ nu mai rar de o data la 2 zile
- Este in general responsabila de curatenia, antisepsia si sterilizarea din cabinet (inclusiv in fata autoritatilor)
- Se asigura tot timpul ca, compresorul nu a ramas fara ulei
- Vorbeste la telefon cu pacienti, tehnicieni dentari, depanatori, furnizori si alte terte persoane. Raspunde la telefon de fiecare data cand medicul nu se afla la birou.
- Descuie usa pacientilor(prin interfon) si o deschide intampinandu-i.
- Contribuie la completarea fisei clinice a pacientilor
- Diferite alte marunte activitati

CERINTE

- Sa practice meseria cu drag, sa urmareasca intotdeauna calitatea inaintea cantitatii, perfectionista, ordonata, atenta la detaliu, serioasa in ceea ce face dar deschisa si vesela in relatia cu pacientii.
- Sa trateze pacientii cu respect si afectiune si sa le arate ca intr-adevar ii pasa de soarta lor.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de munca relaxant, propice dezvoltarii profesionale si personale in care se acorda importanta umanismului din noi toti, personal sanitar sau pacienti.
- Veti gasi si flexibilitate si strictete, in functie de caz.
- Fiecare caz sau problema se trateaza personalizat.

- Un mediu de lucru relaxant, chiar placut
- Salariu de start : 7 500 000 (net) cu contract de munca
- Prime lunare, in functie de incasarile cabinetului si de performanta asistentei
- Pauza de masa
- Tratament stomatologic gratuit pentru ea si membrii familiei de grad I, dupa minim 3 luni de activitate

DESCRIEREA FIRMEI

Cabinet Stomatologic